Feestelijke opening nieuwbouw SALTO-school De Klapwiek: een nieuwe start voor onderwijs in de Achtse Barrier

29 oktober 2024

Op dinsdag 29 oktober 2024 vond de feestelijke opening plaats van de gloednieuwe SALTO-school De Klapwiek, gelegen aan de Normandiëlaan 50 in het Spilcentrum Achtse Barrier Zuid. Samen met Korein Kinderopvang en de GGD Brabant-Zuidoost vormen zij de nieuwe bewoners van dit moderne Spilcentrum. In deze samenwerking kan nog beter invulling worden gegeven aan de maatschappelijke rol in de wijk. De opening markeert een bijzonder moment voor de wijk en de school, waar leerlingen, leerkrachten en ouders de start van een nieuw tijdperk kunnen vieren. De duurzame school biedt zestien ruime en lichte lokalen en vormt de ideale plek om te groeien, ontdekken en samen te leren. Hier begint de toekomst van onderwijs in een inspirerende en toekomstgerichte omgeving!

Wethouder Stijn Steenbakkers van Onderwijs, die nauw betrokken is geweest bij de totstandkoming van het nieuwe gebouw, verrichtte in de ochtend de officiële openingshandeling in aanwezigheid van alle leerlingen en het schoolteam. “Met de opening van het nieuwe en duurzame schoolgebouw van De Klapwiek zetten we een belangrijke stap in de toekomst van het onderwijs in de Achtse Barrier,” aldus onderwijswethouder Stijn Steenbakkers. “In dit prachtige Spilcentrum kunnen kinderen van jongs af aan groeien, bloeien en bouwen aan hun toekomst. En met de verschillende maatschappelijke partners onder één dak is het ook een plek waar we de banden in de wijk verder versterken. Hier worden dromen werkelijkheid en dit nieuwe gebouw is een mooi resultaat van wat we door samenwerking kunnen bereiken.”

Een plek om trots op te zijn

De bouw van het nieuwe schoolgebouw is gerealiseerd door aannemer Muller Bouw in samenwerking met SORS Adviesgroep. Het nieuwe gebouw van SALTO-school De Klapwiek is energieneutraal en ligt in een groene omgeving, passend bij de duurzame basis van de school. “Dit gebouw biedt alles wat we nodig hebben om onze visie op onderwijs waar te maken,” zegt Wim Klaassen, voorzitter van het college van bestuur van SALTO. “Samen met GGD Brabant-Zuidoost en Korein Kinderopvang geven we met dit prachtige gebouw nog meer toegevoegde waarde aan de wijk. Het is een geweldige plek waar leerlingen en collega’s zich thuis kunnen voelen. Hier leggen we de basis om te leren voor het leven, en we zijn dankbaar voor de inspanningen van iedereen die heeft bijgedragen aan dit project.”

Een bruisende start voor de kinderen

De feestelijkheden begonnen voor de kinderen om 8.30 uur met een warm welkom op het schoolplein door directeur Karin Keijzer en het team. Daarna namen de leerlingen het nieuwe gebouw in gebruik en startten ze met een dag vol feestelijke activiteiten. In de middag waren ouders en genodigden van harte welkom om de nieuwe school te bewonderen. Na een welkomstwoord en een feestelijke openingsceremonie gaven de kinderen een rondleiding door het nieuwe gebouw, waarbij ze vol enthousiasme vertelden over hun eerste ervaringen.

 

Wethouder met jarige Tim Wethouder met jarige Tim

Meer berichten

03072025-ed20250703-ed_internationale-school-salto_artikel.png 03072025-ed20250703-ed_internationale-school-salto_artikel.png
03-07-2025

Internationaal onderwijs SALTO in de Brainportregio staat onder druk

SALTO doet een dringende oproep aan het bedrijfsleven: help ons het tweetalig primair onderwijs voor kinderen van internationals toegankelijk te houden.
Lees meer
img_9811_2.jpg img_9811_2.jpg
30-06-2025

Internationaal onderwijs barst uit zijn voegen in Brainport

De Brainportregio groeit stormachtig. In 2040 telt de regio naar verwachting een miljoen inwoners. Maar waar blijven al die kinderen? Onderwijsvoorzieningen moeten nu al anticiperen op de toekomst – en daar wringt de schoen.
Lees meer
salto-cover-juni2025_2.jpg salto-cover-juni2025_2.jpg
10-06-2025

De zomereditie van het SALTO-magazine is er!

Wat krijg je als je nieuwsgierigheid, verwondering en schoolplezier samenbrengt? Een magazine vol verhalen die raken, inspireren en laten glimlachen. 😊
Lees meer
nieuwsitem-80-jarige-bevrijding1.png nieuwsitem-80-jarige-bevrijding1.png
10-06-2025

Groep 7 Floralaan eert 80 jaar vrijheid met kunst en verhalen

Groep 7 van SALTO-school Floralaan heeft onlangs op bijzondere wijze stilgestaan bij de 80-jarige bevrijding van Eindhoven. In samenwerking met een stadsbreed kunstproject kregen de leerlingen de kans om hun gedachten en gevoelens over vrijheid te verbeelden.
Lees meer
groep-kinderen_2.jpg groep-kinderen_2.jpg
10-06-2025

Samen werken aan betere advisering voor meertalige leerlingen

In de periode september 2024 tot januari 2025 hebben collega’s uit het primair en voortgezet onderwijs samengewerkt in zes werkplaatsbijeenkomsten. Centraal stond het vraagstuk rondom de advisering van meertalige leerlingen.
Lees meer
foto-niels-brans.jpg foto-niels-brans.jpg
21-05-2025

Nieuwe bestuurder SALTO

Na een periode van interim-bestuur zijn we blij jullie te melden dat de raad van toezicht een nieuwe voorzitter van het college van bestuur van SALTO heeft benoemd. Per 1 augustus verwelkomen we Niels Brans als nieuwe bestuurder van SALTO Niels heeft de afgelopen jaren gewerkt bij Delta Onderwijs en brengt brede ervaring mee in het onderwijs en leiderschap.
Lees meer